דבר הדיקן

ברוכים הבאים לבית הספר לתארים מתקדמים!
Dan_Givoli
מועמדת יקרה, מועמד יקר,

הטכניון – מכון טכנולוגי לישראל החל ללמד הנדסה בשנת 1924, והוא המוסד להשכלה גבוהה הוותיק ביותר בישראל. במשך השנים התפתח הטכניון והוא כולל בנוסף לפקולטות הנדסיות גם פקולטות במדעים מדויקים, ברפואה, בארכיטקטורה ועוד. המחקר המבוצע ע"י הסגל האקדמי בטכניון נמצא בחזית המדע  והטכנולוגיה.  הטכניון מכשיר את מיטב החוקרים והמהנדסים שלאחר מכן הופכים לחוד החנית של האקדמיה הישראלית או מובילים את התעשיות עתירות הידע בארץ.

הטכניון נמנה על האוניברסיטאות המובילות בעולם בתחומי המדע והטכנולוגיה.   לשלושה מחוקריו, שניים מהם בוגרי ביה"ס לתארים מתקדמים בטכניון, הוענקו פרסי נובל. הטכניון ידוע ברמת המחקר הגבוהה המתבצעת בו וברמתם הגבוהה של המנחים ושל המשתלמים לתארים גבוהים.

על מנת לשמר את הרמה האקדמית הגבוהה ולקדם את המחקר בטכניון, אנו מעוניינים במשתלמים הטובים והמוכשרים ביותר. לשם כך אנו פועלים באופן מתמשך וקבוע לשיפור תנאי ההלימוד והמחקר של המשתלמים שלנו. אנו מציעים למשתלמים לא רק תנאים וסביבת מחקר מצוינים, אלא גם מלגות הצטיינות נדיבות, מעונות בסביבה ירוקה, מלגות מיוחדות לנסיעה לכנסים בחו"ל ופעילות חברתית וספורטיבית ענפה לשעות הפנאי.

אנו רואים במשתלמים שלנו שותפים מלאים לעשיה המדעית.

בין כתלי הפקולטות השונות בטכניון מתבצעת פעילות לימודית ומחקרית מגוונת ותוססת בשטחי ההנדסה, המדעים המדויקים, הרפואה, הארכיטקטורה וכן החינוך למדע.  כמו כן  אנו מציעים   תכניות בנושאים רב-תחומיים ייחודיים, כמו התוכנית למדעי הננו, התכנית לאנרגיה והתכנית לרובוטיקה ומערכות אוטונומיות. הטכניון, באמצעות ביה"ס לתארים מתקדמים, מציע מבחר גדול של מסלולים לתואר גבוה; תארי מגיסטר ודוקטורט במסלול מחקרי ותארי מגיסטר ללא תזה. אני משוכנע כי תוכל/י למצוא כאן את התוכנית המתאימה לך ביותר למימוש כישרונותיך וסקרנותך.

במהלך השתלמותך לתואר גבוה בטכניון תהיה לך הזדמנות לעבוד עם סגל החוקרים המעולים של הטכניון השוקדים על קידום המחקר והידע במגוון גדול של נושאים מדעיים והנדסיים. במהלך השתלמותך תלמד/י קורסים המציגים את חזית הידע בתחום שתבחר/י – וגם הם ניתנים ע"י מיטב החוקרים בטכניון.   הקורסים המתקדמים והמחקר במסגרת לימודי התואר הגבוה בטכניון, הם מאתגרים, ויעניקו לך סיפוק רב.  המגוון הרב של תחומי המחקר והדגש שאנו שמים על התאמת תכנית לימודים אישית לכל סטודנט, יעניקו לך הזדמנות טובה לנצל את כישוריך ולהעמיק את הידע שלך בתחום המעניין אותך.  אלו ישרתו אותך בהמשך דרכך המקצועית והאקדמית.  אנו גאים מאד בבוגרים שלנו בלימודי המגיסטר והדוקטורט.

בנוסף לסיפוק שתשאב/י מלימודיך ומהמחקר, תוכל/י ליהנות מקמפוס הטכניון הירוק והיפה, למרגלות יערות הכרמל.  תוכל/י גם לנצל את יתרונותיה של חיפה, עיר יפה ומטופחת, הנושקת לים ולהר הכרמל, עם איכות חיים מצוינת, רמת חינוך גבוהה ואזורי בילוי אטרקטיביים לצעירים ולמשפחות.

באתר זה ריכזנו מידע עדכני על תהליכי ההרשמה ותכניות הלימודים בבית הספר לתארים מתקדמים.

אני משוכנע כי לימודיך כאן יהיו פוריים ומלאי סיפוק. אני מקווה לראותך בין תלמידינו בשנה הבאה.

פרופ' דן גבעולי
דיקן ביה"ס לתארים מתקדמים ע"ש ג'ייקובס