דבר הדיקן

professor Uri Peskin

ברוכים הבאים לבית הספר לתארים מתקדמים ע"ש ג'ייקובס בטכניון!

מועמדת/מועמד יקרה/יקר,

בשם צוות בית הספר אני שמח לעודד אותך להצטרף לשורותינו. אני גאה על כך שביכולתנו להציע לך השכלה וחינוך לתארים גבוהים ברמה שהיא מהגבוהות בעולם, מגוון רחב ודינמי של תוכניות לימודים, וקמפוס פעיל ותוסס בסביבה לימודית בינלאומית.

הטכניון החל דרכו כבית ספר להנדסה לפני כמאה שנים, בשנת 1924, ומאז לא פסק להתחדש ולגוון. כמיטב המסורת רבת השנים של מצוינות, אנו מציעים כיום מגוון של תוכניות לימוד הנותנות מענה להתפתחויות המדעיות והטכנולוגיות החדשות ביותר, ולאתגרים המשתנים בנושאים בוערים כמו ניהול ועיבוד מידע, קיימות וסביבה, בריאות האדם ועוד. חלק מתוכניות הלימוד מנוהלות בפקולטות השונות בטכניון, מהן פקולטות להנדסה, מדעים, רפואה, ארכיטקטורה, חינוך למדע וטכנולוגיה ועוד. תוכניות בינתחומיות ורב תחומיות ניתנות בשיתוף פעולה של מספר פקולטות החוברות יחד במענה לצרכים עדכניים. המגמה היא לאפשר לכל סטודנט למצוא תכנית התפורה למידותיו ולמימוש שאיפותיו המקצועיות, ובהתאם לתחומי העניין והרקע שלו.

חברות וחברי הסגל של הטכניון מציעים מאגר של יכולות גבוהות וידע רחב בתחומם. בין אם מדובר במדענים ותיקים ויידועי שם, כמו חתני פרס נובל, או בצעירים מבריקים בתחילת דרכם, המפגשים עמם כמנחים למחקר או כמורים בקורסים יחשפו אותך להתלהבות מדבקת, ליצירתיות ולמחויבות שלהם לשאיפה לשיפור העולם.

הסטודנטיות והסטודנטים הם מרכז העיסוק שלנו בבית הספר. תפקידנו המשותף, כמנחים במחקר, כפקולטות בטכניון וכצוות בית הספר הוא לשאוף לטובתם, שמחייבת אותנו להציב רף גבוה ולדרוש סטנדרטים גבוהים. אנו שואפים לראות את הבוגרות והבוגרים שלנו מובילים בתעשייה ובעשייה החברתית, יזמים, או חברי סגל מהשורה הראשונה באקדמיה, ולכך אנחנו מכוונים. בצד הדרישה לעמידה ביעדים אקדמיים כתלמידים לכל דבר, אנחנו רואים במשתלמים לתארים גבוהים שותפים מלאים למחקר וההוראה בטכניון בהווה, ומנהיגים בעתיד.

כמשתלמ/ת אצלנו לא רק תשתלב/י כשותפ/ה במחקרים פורצי דרך בחזית הידע האנושי. תוכל/י גם ליזום, ליצור ולהוביל כיוונים ורעיונות חדשים. אנחנו מייחלים ומצפים לכך. לכן אנו גם פועלים באופן מתמשך לשיפור תנאי הלימוד והמחקר של המשתלמים. אנו מציעים לא רק סביבת מחקר מצוינת, אלא גם מלגות הצטיינות נדיבות, מעונות בסביבה ירוקה לזכאים, מלגות מיוחדות לנסיעה לכנסים בחו"ל, תנאים מיוחדים לבעלי משפחות ופעילות חברתית וספורטיבית ענפה לשעות הפנאי.

 

 

צוות בית הספר עומד לרשותך משלב הרישום ללימודים ועד לשלבי הגמר. בצד המעקב אחרי עמידתך בדרישות האקדמיות, תמצא/י כאן אוזן קשבת, יחס אישי, גמישות ונכונות לסייע לך ככל שיידרש. אנא נצל/י זאת. באתר זה ריכזנו מידע  עדכני על תהליכי ההרשמה ותוכניות הלימודים בבית הספר.

אנו מבטיחים הזדמנות להגשמה והעצמה ומימוש הפוטנציאל שלך. אני משוכנע כי הבחירה ללמוד לתואר מתקדם בטכניון תלווה באתגרים ייחודיים, בסיפוק רב עם העמידה בהם, ובקידום מקצועי ואישי משמעותי.

אני מקווה לראותך בין תלמידינו!

 

פרופ' אורי פסקין
דיקן ביה"ס לתארים מתקדמים ע"ש ג'ייקובס