מדעי הנתונים וההחלטות

מנחים בפקולטה

הפקולטה למדעי הנתונים וההחלטות מציעה מספר תוכניות מגיסטר (תואר שני):

 • מטרת הפקולטה להקנות למדענים ומהנדסים מצטיינים כלים ושיטות לביצוע מחקר בסביבה אינטרדיסציפלינרית, תוך העשרת הידע התיאורטי הבסיסי וכישוריהם ההנדסיים בתחומם ובתחום מחקרם הרלוונטיים והכנתם למחקר אקדמי או תעשייתי, כך שיוכלו לשגשג בסביבה המודרנית המשתנה במהירות גבוהה.

  תכנית מגיסטר  במדעי הנתונים והמידע

  תכנית המגיסטר במדעי נתונים ומידע שמה את הדגש על התנסות בשיטות מחקר בתחומים המדעיים והטכנולוגיים העוסקים באיסוף, ניהול, ניתוח והצגת נתוני עתק (big data). המחקר נסמך על ידע במתמטיקה, מדעי המחשב, חקר ביצועים, סטטיסטיקה, למידה חישובית, פסיכולוגיה, בינה מלאכותית ועוד.

  תכנית מגיסטר מדעי ההתנהגות והניהול

  תכנית המגיסטר במדעי ההתנהגות והניהול בטכניון כוללת שלושה תחומי התמחות:

  פסיכולוגיה ארגונית – התמחות במחקר ויישום של פסיכולוגיה ארגונית. לבוגרים מוענק התואר "מגיסטר למדעים במדעי ההתנהגות והניהול: פסיכולוגיה ארגונית".

  פסיכולוגיה קוגניטיבית והנדסת גורמי אנוש – התמחות במחקר וביישום של פסיכולוגיה קוגניטיבית והנדסת גורמי אנוש. לבוגרים מוענק התואר "מגיסטר למדעים במדעי ההתנהגות והניהול: פסיכולוגיה קוגניטיבית והנדסת גורמי אנוש".

  שיווק התנהגותי– התמחות במחקר וביישום של שיווק התנהגותי תוך דגש על התנהגות צרכנים. לבוגרים מוענק התואר "מגיסטר למדעים במדעי ההתנהגות והניהול: שיווק".

  הלימודים כוללים תיאוריה וכלים מתודולוגיים לחקר התנהגויות, רגשות והחלטות של אנשים בהקשרים ארגוניים, חברתיים, טכנולוגיים ובין-תרבותיים

  תכנית מגיסטר בהנדסת ניהול מידע

  מטרת תכנית זו לספק ידע טכנולוגי ויכולות מחקר בסיסיות בטכנולוגיות מידע ובנושאים נלווים. תחומי המחקר כוללים תכן ויישום מערכות מידע, ניתוח אלגוריתמים ועוד מגוון נושאים טכנולוגיים ותאורטיים הכוללים גם מחקר שמתייחס למשתמשי הקצה יכולותיהם וצרכיהם.

  תכנית מגיסטר בחקר ביצועים ואופטימיזציה

  התוכנית למגיסטר ב”חקר ביצועים ואופטימיזציה” הינה תוכנית מדעית המורכבת מלימוד מאתגר של מגוון רחב של תאוריות מתמטיות כגון אופטימיזציה קומבינטורית, אופטימיזציה רציפה, תהליכים סטוכסטיים, תורת המשחקים והסתברות.  כמו כן לימוד התוכנית חושפת את הסטודנטים למגוון רחב של יישומים של תיאוריות מתמטיות אלו.

  התכנית מדגישה שימוש בשיטות אנליטיות מתקדמות כמו מידול מתמטי ואופטימיזציה מתמטית על מנת למצוא פתרונות אופטימאליים (או תת-אופטימאליים) לבעיות מורכבות של קבלת החלטות.

  תכנית מגיסטר בהנדסת תעשייה וניהול

  התכנית למגיסטר בהנדסת תעשיה וניהול נועדה להעניק לסטודנטים רקע תיאורטי רחב וידע מעמיק יותר בנושאים שונים של הנדסת תעשייה וניהול בהם הסטודנט בוחר להתמקד. תחומי המחקר כוללים: ניהול לשיפור איכות וחדשנות מתמדת, ניהול שרשרת אספקה, ניהול פרויקטים, פרודוקטיביות, הנדסת גורמי אנוש, תכנון ובקרה של מערכות, תהליכי למידה ושכחה ושימוש בסימולטורים בהדרכת עובדים.

  • תכנית לימודים לתואר שני בכלכלה עם התמחות בכלכלה התנהגותית – תוכנית משותפת עם אוניברסיטת חיפה

  תכנית הלימודים משלבת כלכלה קלאסית והיבטים נוספים כגון: גורמים חברתיים ורגשיים, הטיות קוגניטיביות, תכונות פסיכולוגיות ייחודיות ורציונאליות מוגבלת. התוכניות חושפות את המשתלמים למחקר המתקדם בכלכלה ובוגרי התוכניות מיועדים להשתלב במערכות מחקר במשק ובאקדמיה.

מידע נוסף

מידע נוסף (לגבי כל המסלולים, פרט למנהל עסקים)
מזכירות תארים מתקדמים בהנדסת תעשיה וניהול, טל' 04-8294403
דוא"ל

הפקולטה להנדסת תעשיה וניהול